2 kwietnia 2012

Magic the Gathering- kolekcja proxy cz.1

Żadna inna gra karciana nie zgromadziła wokół siebie aż tak dużego i oddanego grona zwolenników, jak Magic the Gathering. Wraz ze zmieniającymi się edycjami tworzono nowe karty i odświeżano te już znane. Z czasem zmieniały się techniki produkcji kart oraz rodzaje używanych ilustracji. To jednak nie zaspokoiło apetytu niektórych fanów. 
 
Od dawna wielu fanów próbowało też dodać coś własnego do świata Magica. Nie były to tylko zupełnie nowe potwory, czy czary, ale również znane już karty ze zmienioną grafiką, lecz zachowanym opisem i tytułem. Takie właśnie proxy, stawały się z czasem coraz lepsze, aż zrównały się, a w niektórych przypadkach nawet przebiły jakością produkty oryginalne.W linku zamieszczonym poniżej, znajdziecie niemal dwieście gotowych do wydruku grafik, stworzonych przez graczy. Większość z nich to już istniejące karty ze znacznie ciekawszą grafiką (czasem też ze zmienionym układem karty). Są to potwory, czary, artefakty, a nawet planeswalkers. Ich twórcami są rozmaite osoby, ja sam jedynie zebrałem je w jednym miejscu. Większość z nich pochodzi z forum mtgsalvation. W niedługim czasie wrzucę kolejną paczkę z jeszcze większą ilością proxów.


Kilka sugestii dotyczących drukowania i robienia proxów. Dla mnie najwygodniejsze jest drukowania na drukarce atramentowej używając samoprzylepnego papieru fotograficznego. Po oderwaniu warstwy ochronnej, papier foto na którym nadrukowano ilustrację jest dość cienki, to dobrze, dzięki temu karta nie będzie później zbyt gruba.

Wydruk naklejamy na jakąś istniejąca kartę, commona lub landa, coś co można przeznaczyć na straty. Po naklejeniu można przyciąć ewentualne wystające rogi. Aby zrobić kartę foil, trzeba najpierw zmazać oryginalny wizerunek za pomocą np. acetonu (foile z późniejszych edycji trudniej zmyć). Proxa wydrukować za pomocą drukarki laserowej na folii przezroczystej. Następnie przykleić na czystą srebrną kartę za pomocą przezroczystego kleju. Można też użyć folii samoprzylepnej, niestety jest ona bardzo droga.


Poniżej linki do paczki z proxami:
http://www.mediafire.com/?kylqlyxfhr8177q

2 komentarze:

Wow, masa tego, dzięki. Niektóre wersje są genialne, aż trudno się zdecydować:P

Widzę, że linki na rapidshare już siadły. Dobrze że zostało mediafire. Warto ściągnąć. Nie wszystkie są super, ale mozna znalesc perełki.

Prześlij komentarz