17 kwietnia 2012

Eldar battleforce - recenzja

Eldarzy to jedna z najstarszych ras zaludniających świat Warhammera 40.000. Ich wspaniałe statki przecinały kosmiczny bezkres, gdy ludzie nie wiedzieli nawet, że istnieje coś poza ich rodzinną planetą. Tam gdzie inne rasy posiłkowały się prymitywnymi, olbrzymimi okrętami do wędrówki międzyplanetarnej, Eldarzy w ułamku sekund pojawiali się na wybranym świecie, dzięki Sieciodrodze (Webway). Rasa ta posiadała również potężne moce psychiczne, pozwalające im na zaglądanie w przyszłość i naginanie praw fizyki.

Niestety, wspaniała cywilizacja Eldarów, załamała się i pogrążyła w chaosie. Winę za to ponosili sami Eldzarzy, których dekadencja i poczucie własnej wartości, doprowadziła do straszliwej zagłady. Z ich własnych umysłów, marzeń, mocy psychicznych i dewiacji, narodził się nowy bóg Chaosu, Slaanesh, Pożeracz Dusz. W trakcie jego narodzin, większość cywilizacji Eldraów została doszczętnie zniszczona. Psychiczne echo tego wydarzenia, przetoczyło się jak mordercza fala przez wszystkie eldarskie światy.

Ocalała jedynie garstka obcych. Ci którzy przeczuwali nadejście wielkiego nieszczęścia wcześniej opuścili centrum cywilizacji i schronili się w bardziej odległych rejonach kosmosu. Zamieszkali oni na olbrzymich Światostatkach, okrętach kosmicznych będących jednocześnie namiastką ich wcześniejszego domu. Od tych wydarzeń minęły tysiące lat. Rasa Eldarów umiera, lecz nie odejdą oni bez walki. Światostatki wciąż przemierzają przestrzeń kosmiczną zwalczając manifestacje Chaosu i starając się zachować to co pozostało z ich dawnego świata.

Osoby chcące zacząć zabawę z bitewną wersją Warhammera 40.000 mogą wybierać w śród wielu zestawów startowych. Jednym z nich jest Eldar battleforce. Nie jest to najnowszy produkt i całej armii Eldarów należało by się już lekkie odświeżenie, ale nie ma na co strasznie narzekać. Zestaw startowy daje nam możliwość tańszego (zwykle) zakupu pewnej ilości jednostek, które mają stanowić trzon nowo zbieranego wojska.Sprawdza się on też w roli uzupełnienia istniejących już zbiorów figurek. Zestaw ten stanowi dobry zakup na początek zbierania Eldarów, zwłaszcza że można kupić go w dobrej cenie. Jedyną lepszą opcją wydaje się wypatrzenie jakiejś większej aukcji na allegro. 

 W przypadku Eldar battleforce w pudełku otrzymujemy następujące jednostki: 

8 Eldar Guardians, 5 Dire Avengers, 1 Wave Serpent, 1 War Walker, Guardian Heavy Weapons Platform z dwójką załogantów. Poza figurkami standardowe kalkomanie i instrukcje jak składać modele. 

Wykonanie jest dobre, trzyma poziom GW, większość figurek jest też przydatna (zwłaszcza Wave Serpent oraz War Walker). Problem może być jedynie z Dire Avengers, gdyż pięć to zdecydowanie zbyt mało, by byli faktycznie użyteczni. Należało by dokupić drugie tyle i dołączyć do nich Farseera albo Autarche.

Eldar battleforce można najtaniej kupić w sklepie Vanaheim w Krakowie.


Poniżej pełne statystyki oddziałów:


Dire Avengers.
WSBSSTWIALdSv
Dire Avenger443315194+
Unit Composition:5 - 10 Dire Avengers.
Unit Type:Infantry.
War Gear:Avenger shuriken catapult.
Transport:The Dire Avengers may be mounted in a Wave Serpent.


GuardiansWSBSSTWIALdSv
Guardian333314185+
Warlock44331418-
Unit Composition:10 - 20 Guardians.
Unit Type:Infantry.
War Gear:Shuriken catapult.
Transport:The Guardians may be mounted in a Wave Serpent.


War Walker Squadron
WSBSSIAFront ArmourSide ArmourRear Armour
War Walker33542101010
Number:1-3
Type:Walker.
Special Rules:Scout.

0 komentarze:

Prześlij komentarz